Program


Her yıl Kasım ayı dünya çapında kalite farkındalığını arttırmak, devamlı iyileştirme ve performans mükemmellik alanı ve kalite profesyonelliğinin artırılması için Dünya Kalite Ayı olarak kutlanmaktadır. Kalite sadece bir ay kutlanacak bir olgu olmaktan çok, iş yapma şeklimiz ve sürekli takip edilmesi gereken bir yol haritasıdır. Kalite ayı kurumlarımızdaki kalite bilincinin artırılması ve farklı kalite araçlarının değerlendirilmesi için bir fırsat oluşturmaktadır. KalDer Ankara Şube olarak Kasım ayı sonuna kadar gerçekleştirdiğimiz çalıştaylar boyunca kalite bilincini yaymaya çalışacağız.

TARİH SAAT ÇALIŞTAYLAR KalDer Üyesi Potansiyel Üye
10 Kasım 2020 19.00-21.00

Zor Dönemlerde Çalışan Deneyimi

Moderatör: Ceren Ertem Çimen, DemirExpoert Kurumsal İletişim ve İK Müdürü (özgeçmiş için tıklayınız)

Ücretsiz Ücretsiz
19 Kasım 2020 09.30-12.30

Eski Yöntem Yeni Zorunluluk; Uzaktan Çalışma (Tele Commuting)

Moderatör: Bora Küçük, KalDer Eğitmeni (özgeçmiş için tıklayınız)

Eski yöntem yeni zorunluluk: Uzaktan Çalışma (Tele Commuting) Pandemi koşullarında zorunluluk haline gelen tele-çalışma veya yaygın adıyla uzaktan çalışma nedir? Nasıl kurgulanmalıdır? İşveren ve çalışan perspektiflerinden “Etkin” ve “Verimli” uzaktan çalışma nasıl yapılabilir? Etkinlik ve verimlilik kavramları üzerinden “Dünya Kalite Ayı” başlığına bağlantı.

75 TL 100 TL
19 Kasım 2020 14.00-16.00

Pandemi Döneminde Siber Güvenlik

Moderatör: Kadir Murat Biçer, STM, Siber Güvenlik Müdürü (özgeçmiş için tıklayınız)

COVID-19 pandemisiyle birlikte birçok kuruluş uzaktan çalışmaya geçmek zorunda kaldı. Bu durum çoğu şirket açısından, ilk kez tümüyle ya da ağırlıklı olarak uzaktan çalışma yapılacağı anlamına geliyordu. Uzaktan çalışma denildiğinde kullanılan teknolojilere (VPN, RDP) yönelik siber tehditler de pandemi döneminde gündeme geldi ve bazıları istismar edildi. Ayrıca, Pandemi süresince uzaktan çalışmanın başlaması görüntülü konuşma uygulamalarına olan ihtiyacı da artırmıştır. Kurumsal toplantıların, derslerin bu platformlara taşınması siber tehdit aktörlerinin de dikkatlerini bu uygulamalara çekmeye başlamıştır. Pandemi dönemi ile önemi artan teknolojilerin temel siber güvenliğine yönelik öneriler, teknik detaylarına girilmeden anlatılacaktır.

Ücretsiz Ücretsiz
20 Kasım 2020 13.30-16.30

Öğrenme Kalitesi ve VUCA Dünyasında Öğrenme Çevikliği​

Moderatör:Can Erer, KalDer Eğitmeni (özgemiş için tıklayınız)

Bu eğitimde farklı öğrenme tarzları hakkında bilgi sahibi olmakla kalmayıp, hem kendimizin hem de ekibimizin öğrenme çevikliğini kazanabilmek için farklı öğrenme tarzlarını nasıl kullanacağımızı da keşfedeceğiz. En önemlisi de, öğrenmemizi yavaşlatan / durduran düşünce kalıplarımızı keşfederek, gelişim zihniyetini hem kendimizde hem de organizasyonumuzda hakim kılmayı öğreneceğiz. (DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ)

75 TL 100 TL
25 Kasım 2020 13.30-16.30

Kök Neden Analizi 

Moderatör:Müjgan Kerman, KalDer Eğitmeni (özgeçmiş için tıklayınız)

75 TL 100 TL
26 Kasım 2020 13.30-16.30

Proje Başarısında İnsan Kaynakları ve İletişimin Yeri

Moderatör: Seçil Fırat, KalDer Eğitmeni (özgeçmiş için tıklayınız)

Projelerimizi gerçekleştirirken, projeden olumlu veya olumsuz etkilenen tüm insan, grup veya organizasyonlar yani paydaşlarımız ile yoğun iletişim halindeyiz. Proje yöneticisinin ana görevi proje ekibi dahil tüm paydaşlar arasında etkin bir iletişim gerçekleştirmektir. Etkin bir iletişim modelinin geliştirilmesi, tüm paydaş katılımının sağlanması, iletişimin bir plan dahilinde yönetilmesi ve izlenmesi, proje başarısını direkt etkileyen önemli faktörlerden biridir. Seminerde, proje insan kaynağının geliştirilmesi ve yönetilmesi süreçleri, proje iletişim yönetimi süreçleri ile paralel olarak ele alınmaktadır.

75 TL 100 TL
27 Kasım 2020 09.30-12.30

Dijitalleşme Ne Değildir?

Moderatör: Bora Küçük, KalDer Eğitmeni (özgeçmiş için tıklayınız)

Dijitalleşme ne değildir? Dijital dönüşüm çalışmalarında sıkça yapılan hatalar üzerinden giderek dijital dönüşümün nasıl yapılması gerektiğinin anlatımı. Dijitalleşme ve getirileri arasındaki önleme ve tespit sistemleri ile kalite güvenceye katkısı da vurgulanarak “Dünya Kalite Ayı” başlığına bağlantı.

75 TL 100 TL

*Çalıştaylara kısıtlı sayıda kayıt alınacaktır. Dolduğunda bilgilendirme yapılacaktır.

*Fiyatlara KDV Dahildir. Ödeme karşılığında fatura düzenlenecektir.

  • İSTANBUL GENEL MERKEZ
  • ANKARA ŞUBE
  • BURSA ŞUBE
  • ESKİŞEHİR ŞUBE
  • İZMİR ŞUBE
  • KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİ
  • TRAKYA TEMSİLCİLİĞİ
  • DOĞU MARMARA GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ
  • BATI AKDENİZ GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ