Program


PROGRAM

09.30 - 09.45 

Hoşgeldiniz Konuşması

Levent ALKIŞLAR, Yönetim Kurulu Başkanı, KalDer Ankara
09.50-10.20 

 Borusan’da Anı Yaşa, Akışta Öğren

Oturumda dijital öğrenme çözümleri ile yenilenen Borusan Akademi hakkında detaylar ve deneyimler paylaşılacak.

Nursel ÖLMEZ ATEŞ, Borusan İK ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı

Profesyonel iş yaşamını 25 yıldır sürdüren Ölmez Ateş, İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun. Migros Türk T.A.Ş.’de Metod Organizasyon ve Planlama Departmanı’nda uzman yardımcılığı pozisyonu ile iş hayatına başladı; Ar-Ge, Planlama, Proje Yönetimi departmanlarında Yönetici olarak çalıştı. Bu süre içinde pek çok yenilikçi insan kaynakları projelerini devreye aldı. 1999 Yılında Migros’ta çalışırken, SAP insan kaynakları modülünün ilk Türkiye uygulamasının Proje Liderliğini yaptı, bu proje SAP’nin best practice uygulamaları arasına girdi. (Devamı için tıklayınız.)

10.30-11.00 

Bağlantıların Gücünü Anlamak

Erdal UZUNOĞLU, Natural Born Networker

Kurucusu olduğu Guns of Marketing firmasında 2005 yılından bu yana stratejik iletişim, satış geliştirme, pazarlama ve özel yazılım çözümleri konularında çalışıyor. Business Networking konusunda eğitimler veriyor. Dünyada bir ilki gerçekleştirerek Zifiri Karanlıkta Speed Networking organizasyonları yapmaya başladı. “Herkesin Bir Yolu Var” sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi. (Devamı için tıklayınız.)

11.00-11.30 

 Sosyalleşme ve Etkileşim Arası

11.40-12.20 

 

TEGEP 2019 Bireysel Öğrenen Araştırması

 Oturumda, Türkiye'de kurumlarda çalışan öğrenenlere yönelik olarak ilk kez yapılan "Bireysel Öğrenen Araştırması"  sonuçları ve buna ilişkin değerlendirmeler yer alacak. TEGEP tarafından hazırlanan çalışanların öğrenme ve gelişimdeki anlam arayışına dair interaktif bir sunum izleyeceksiniz.

Mehmet GÜRSOY TEGEP Denetleme Kurulu Üyesi ve Yayın Araştırma Çalışma Komitesi Lideri 

Kariyerine 1999 yılında Koç Grubu eğitim ve danışmanlık şirketi olan i.d.e.a'da tasarımcı olarak başlamıştır. Bu süreçte onlarca farklı eğitim ve gelişim projesinde tasarımcı olarak görev almıştır. 2003 yılında KoçAkademi projesi için Koç Holding'e transfer olmuştur. Burada 2015 yılına kadar KoçAkademi'nin yönetimi ve Topluluk genelinde gelişim fonksiyonunun geliştirilmesi noktasında hizmet vermiştir. (Devamı için tıklayınız.)

Yeşim ÇOKEKER YURTSEVER, TEGEP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1992 yılında okurken başladığı perakende sektöründeki kariyerinden 12 yıl sonra satış ve pazarlama yöneticisi olarak ayrılarak danışmanlık sektörüne geçti. 2004-2014 yılları arasında Türkiye’nin önemli kurumsal şirketlerinde ‘Danışman ve Eğitmen’ olarak görev alan Yeşim Çokeker, Ocak 2014 itibariyle çalışma hayatına DeFacto’da Akademi ve Mutluluk Direktörü olarak devam etmektedir. (Devamı için tıklayınız.)

12.30-13.10 

Duygusal Zeka’nla Hayata Başka Bak

Ödüllü bir kurumsal gelişim projesi. 
Duygusal Zeka pandemi döneminde kurumların can simidi oldu.
İçinde bulunduğumuz anı anlayabilmek, yıkıcı duygularımızı yönetebilmek, ekip olarak birlikte güçlü kalabilmek ve  yaptığımız işteki anlamı yaşayabilmek her zamankinden çok daha önemli. 
İki yıl üst üste Educorp tarafından  “Kurumsal Eğitim ve Gelişim Ödülü” ne layık görülen projeyi, Dimes IK Direktörü Yelda Tavlan  ve Proje Danışmanı, BCC Turkey Kurucusu Banu Koç Çakan anlatacak.

Banu KOÇ ÇAKAN, BCC Turkey Kurucusu – Endüstri ve Örgüt Psikoloğu

Banu Koç Çakan, Maltepe Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans mezunudur. Öncesinde Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirmiştir. Ardından, DCI University, British Institute “Direct Marketing” programını tamamlamıştır. Kurumsal iş hayatında, yönetici ve üst düzey yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Banu, çalışma hayatı süresince müşteri ilişkileri ve iletişim alanında yaptığı projelerle önemli ödüllere layık görülmüş ve CICMC (Customer Management Consultant) ünvanına sahip olmuştur. (Devamı için tıklayınız.)

Yelda TAVLAN, DİMES İK Direktörü

2015 Kasım itibariyle Dimes A.Ş.'de icra kurulu üyesi ve İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmakta olup, Grup bünyesindeki tüm İnsan kaynakları sistem ve süreçlerinin oluşturulması, geliştirilmesi ve uygulanmasından sorumludur. Bu göreve ek olarak; 2019 Şubat ayı itibariyle İstanbul Arel Üniversitesinde Öğretim Görevlisi ünvanıyla, İnsan Kaynakları Yönetimi dersleri de vermektedir. (Devamı için tıklayınız.)

13.10-13.40 

Sosyalleşme ve Etkileşim Arası

13.50-14.20 

 Sürdürülebilirlik Anlayışının Merkezi : İnsan Kaynakları

Ali GİZER, GTA UK, Araştırma ve Sürdürülebilirlik Danışmanı

 

14.30-15.00 

Kapanış

Fazıl ORAL, Liderlik ve Yönetim Düşünürü

Kara Harp Okulu mezunu Fazıl Oral, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda bir süre subay olarak görev yaptıktan sonra 1990-1998 yıllarında McDonald’s, Xerox, Thomson Reuters’da profesyonel iş yaşamına devam etti. 1998-2013 yıllarında Management Center Türkiye’de (MCT) Doğu Avrupa, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Türkiye’de, şirketlere strateji, liderlik, yönetim becerileri, çatışma yönetimi konularında danışmanlık hizmeti verdi. İki yıl kadar İtalya’da üst düzey yönetici koçluğu yapan Oral, Türkiye’de üst düzey yönetici seviyesinde koçluk ve mentorluk hizmeti vermektedir. (Devamı için tıklayınız.)

  • İSTANBUL GENEL MERKEZ
  • ANKARA ŞUBE
  • BURSA ŞUBE
  • ESKİŞEHİR ŞUBE
  • İZMİR ŞUBE
  • KAYSERİ TEMSİLCİLİĞİ
  • TRAKYA TEMSİLCİLİĞİ
  • DOĞU MARMARA GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ
  • BATI AKDENİZ GÖNÜLLÜ TEMSİLCİLİĞİ